קסם הצליל המרפא
הגר שיר

קסם הצליל המרפא
הגר שיר

שמש וירח

ביוקטן למדנו את ידע השמים, למדנו לקרוא את מהלכי הזמן.

שפת הזמן היא השפה המוליכה את העולם, והיא המקשרת בין המופשט והאל-זמני – הזמן המעגלי, לבין הקונקרטי והחומרי –זמן ליניארי.

באורו של ידע השמים, למדנו איך הזמן המעגלי מוכתב לתוך הזמן הליניארי וכך יוצק את ממדי האור לתבנית האדמה.

כך גילינו שבכל יום יש אנרגיה מסוימת מהכוכבים המתגלמת על פני האדמה וצובעת את החוויה הארצית בגוון מסוים.

~~~~~~~~~~~~~~

אני אל גורדו, הולך הירחים אשר נולד בזמן השמש. כיוון שכזה אני, אני מחבר את היום והלילה בלבי. בחיי ביוקטן גילמתי בדמות הנצח שלי את הקוסם המיטיב של הפירמידה הגדולה, אך בדמותי האנושית הלכתי אחר שיגיונות לבי. בהיותי מנהיג רוחני לעמי שגיתי והובלתי את בני שבטי לעימות עם השבט המתגורר מעבר לנהר. בעימות זה מתו כל בני עמי. כך נשבר לבי ורסיסיו התפזרו באדמת יוקטן. עודני נושא את הסדק בלבי, על מנת שאדע לאחות בין האור השלם של השמשות לבין האור החסר של הירח.

~~~~~

במיתולוגיה שלנו, השמש מייצגת את השלמות האלוהית, את האור האלוהי שכל גבר ואישה נושאים בגופים הארציים שלהם – ניצוץ חיים המתחדש בכל רגע ורגע בחסד השמים. כאשר אדם מאבד את הקשר להזנה האלוהית, הניצוץ שבו דועך, וחייו הארציים מתחילים להסתיים. לעתים תהליך זה לוקח שנים כיוון שניתנת הזדמנות נוספת להשלים את שיעורי החיים שלא נלמדו. כאשר אדם בוחר להתחבר מחדש אל השמש שבו, חייו מתחדשים. הוא מבריא ככל שהוא ניעור.

לכן נאמר שהאדם נושא בקרבו את סודות החיים והמוות, ושהוא נעשה בצלמו ובדמותו של אלוהים. האדם אכן נושא בגופו – מגלם בחומר – את צלם אלוהים. חוקיות זו אומרת שכל עוד צלם האלוהים חי – האדם חי.

במיתולוגיה שלנו, הירח מייצג את החיסרון האנושי, או בנוסח אחר – הירח משקף את גוף הרגש ואת תנודות האישיות. הירח מלא יופי וחן, אך אין לו אור משלו. הוא סלע עצום החג סביב כדור הארץ, ומקבל את אורו מהשמש.

כשם שהאור האלוהי משפיע ומאפשר חיים בגוף – כך השמש משפיעה אנרגיית חיים אל כדור הארץ, והירח הוא לוויין אשר מושפע הן ממהלכי האדמה הן מהאור האלוהי של השמש. כמו האישיות שלנו, הוא מתמלא ומתחסר, ומגלם את הטבע ההפכפך והמשתנה של עולם הרגש. לכן מתקיים קשר בין הירח לבין גופי המים האדירים – כלי הרגש של האדמה ושל האדם. הירח הוא התגלמות של המחזוריות האנושית-הארצית והוא משפיע עליה במקצביו.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

כאדם מתפתח אשר בחר להעצים את האור האלוהי בתוך עצמו ובקרב אחיו ואחיותיו, בחרתי ללמוד לחיות בין הניגודים ולהישאר יציב בתוכם. כחלק מהלימוד הזה, לקחתי על עצמי רגישות קליטה ירחית גדולה, ויציבות שמשית עצומה. השמש בתוכי דולקת לנצח-נצחים. זו המתנה שקיבלתי מעם הבורא כאשר לקחתי על עצמי את התפקיד להאיר בקולי ובשירי את הנתיב שלי.

כאשר הלכתי אחר טבעי הירחי, התאהבתי כליל באישה שסנוורה את כל הווייתי. כאשר הלכתי אחר טבעי הירחי, הלכתי בניגוד למצוות השמש הדולקת בלבי. היום אני לומד – הפעם כאישה, ללכת אחר השמש הדולקת בי בכל מחיר, והירח שבי בוכה וצוחק מדי חודש, לפי ריקוד האור המתחלף.

לקריאה נוספת...

חלומה של צ’יצ’ן איטסה
מרחב השמאן
מכתב מיוקטן
1 2 22
שתפו באהבה!
תגובות פייסבוק
השארת תגובה

חיפוש
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
אגדות מעולמות האור
בלוג
זיכרונות מיוקטן
כתיבה
ממתינים לאישור פרסום
קסם הקול המרפא
שירה והגיגים

קטגוריות

הצטרפו לרשימת/ות הדיוור שלנו
הצטרפו לאחת מרשימות הדיוור או לשתיהן:
1. קבלת עדכונים לגבי פוסטים חדשים בבלוג
2. רשימת הדיוור הכללית של קסם הקול המרפא - קבלת הודעות על קורסים, סדנאות, הופעות ואירועים
בחרו את הרשימה/ות להצטרפות:
חיפוש כללי באתרארכיון
גלילה לראש העמוד